ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Stavba Oheň v domě není jen o krbu, zásadní je také komín!

Oheň v domě není jen o krbu, zásadní je také komín!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Známé přísloví říká, že komín je srdcem každého domu. V dnešní době už se ale vytápění skrze komín využívá spíše jako sekundární. Lidé jako primární zdroj tepla volí jiné alternativy. I tak by měl být komín ale v dobré kondici a především bezpečný. Stejně tak krb se v poslední době stává spíše designovou záležitostí a neslouží jen pro vytápění celé budovy.

„Komín je vždy důležitý, lidé si mnohdy myslí, že oheň je pouze dekorace v krbu, je to ale živel, který je potřeba bezpečně dostat pryč z objektu. Pokud tomu tak není, hrozí vyhoření od sazí či přeskočení jiskry do objektu,“ říká Jiří Elbl, technický ředitel společnosti Schiedel.

Krbová vložka

„Krbovou vložku je vždy potřeba navrhnout na základě tepelných ztrát celého objektu tak, aby se nestalo, že lidé zatopí a následně jim bude horko a budou muset větrat. Ztráta je totiž poté větší než samotný výkon spotřebiče,“ říká Elbl.

S komínem je vždy potřeba počítat už v návrhu domu a především je důležité vědět, čím budeme topit. Nástup nových paliv, topných olejů a plynu a využívání kondenzačních technologií totiž znamená pro komínové vložky zátěž. Kromě horkých spalin musejí čelit i vlhkosti.

„V moderních domech, kde je vše pečlivě utěsněné, je totiž komín mnohdy jediným místem, kudy se vlhkost dostává ven,“ říká Jiří Elbl.

Ideální parametry má izostatická keramická vložka. Tento typ vložek se využívá do jedno i dvouprůduchových komínů.

 • pro všechny typy paliv

 • pro všechny typy spotřebičů

 • odolná vůči vlhkosti = nenasákavá

 • odolná vůči agresivním spalinám

 • vynikající mechanické a fyzikální vlastnosti

 • oproti klasickým plastickým vložkám vykazuje nižší nasákavost a propustnost vodní páry – označení WB (< 5 g/hm2)

Vhodný je také nerezový komínový systém.

Výhodou tohoto typu je, že má nízkou hmotnost bez potřeby základu. Jeho montáž je rychlá a jednoduchá a navíc je možná i na podlahu, či zeď. Hodí se jak do interiéru, tak ven na fasádu. Komín má elegantní a dokonalý vzhled.

 • odolný vůči vlhkosti

 • odolný proti vyhoření

 • pro všechna paliva

 • rychlá montáž

 • atraktivní vzhled

 • je určen pro odvod spalin od spotřebičů na všechny druhy paliv

 • pro spotřebiče závislé na vzduchu v místnosti (typu B)

Společnost Schiedel, s.r.o. je vedoucí firmou v oboru spalinových cest a komínových systémů v Evropě. Nabízí komplexní ucelený sortiment výrobků a technologií pro řešení odvodu spalin od všech druhů spotřebičů v bytových i nebytových objektech a poskytuje kompletní technický i obchodní servis.

„Naše firma je schopna navrhnout komín na základě několika parametrů. Důležité je znát druh paliva, typ spotřebiče, typ objektu a také nadmořskou výšku, kde se budova nachází. Poté už můžeme vypočítat spalinovou cestu a udělat vhodnou cenovou nabídku,“ dodává Jiří Elbl.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu