ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Stavba Komín a krb v jednom! Chytré řešení 2v1 je King fire

Komín a krb v jednom! Chytré řešení 2v1 je King fire

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Oheň v domě není jen o krbu, zásadní je také komín!

zrušit

Krb není jen o vzhledu, ale také o funkčnosti. Hned v počátcích plánování je třeba si přiznat, že krb jen tak měnit nebudeme a jedná se tudíž o dlouhodobou investici. Unikátním a velmi moderním řešením je krb Kingfire, který tvoří jeden celek s komínem.

„Dodatečná výstavba krbových kamen může být komplikovanější z hlediska instalace, proto je dobré na ně myslet již v projektu. Kingfire se hodí do všech novostaveb.“ říká Lukáš Kupka ze společnosti Schiedel.

Důvodů, proč si pořídit krbová kamna, je celá řada. Vytápění dřevem je ekologické, využívá se obnovitelných zdrojů. Často jsou krbová kamna instalována jako doplněk k hlavnímu zdroji vytápění, kterými bývá elektřina, nebo plyn. Sálavé teplo je navíc pro mnoho lidí daleko příjemnější než běžné radiátory.

Technicky dokonalý celek v podobě krbu Kingfire se dovede skvěle přizpůsobit vašemu interiéru. Monolitický komín s integrovanou krbovou vložkou nabízí v České republice společnost Schiedel.

Kingfire se stal velmi vyhledávanou součástí zejména mezi výrobci moderních montovaných domů, kde hrají velkou roli energetické úspory, rychlost výstavby a optimalizace prostoru.

Kingfire má opravdu minimální nároky na prostor, neboť krbová vložka je zabudována přímo do komínové paty.

„Systém má půdorysnou plochu 55x60cm, což při dnešních úsporných stavbách lidem šetří místo. Krby se navíc dají integrovat přímo do stěny,“ říká Kupka.

Topná soustava je díky tomu po technické i vizuální stránce maximálně sladěná. Krb ale lze snadno zakomponovat i do prostoru v podobě samostatného sloupu.

Poměrně jednoduchá a rychlá je i jeho instalace. Krb s komínem se na stavbu dovezou vcelku. Zasazení pomocí jeřábu pak zabere několik desítek minut. Navíc díky výrobě ve specializovaném závodě odpadají možné konstrukční chyby, kterých se stavebníci při klasické výstavbě mohou dopustit.

„Montáž probíhá ve fázi, kdy je dům dokončen v hrubé stavbě. Jeřáb osadí systém do stavby, montáž trvá chvilku a zákazník si může rovnou zatopit,“ říká Kupka.

Kromě působivého designu, který byl již několikrát oceněn jak na mezinárodních, tak tuzemských soutěžích, splňuje krb nejpřísnější současné standardy a je ho možné instalovat i do nízkoenergetických staveb s řízeným větráním. Jeho provoz je plně nezávislý na vzduchu z místnosti. Vzduch pro spalování je přiváděn víceúčelovou šachtou.

Poslední novinkou na trhu je plynová varianta Kingfire Gas. Jedná se o chytrá designová kamna na plyn se snadným ovládáním. Například si sami můžete snadno nastavit svůj obraz plamene pomocí přidružené aplikace.

„Podmínkou je, aby primární vytápění v domě bylo na plyn. Výhoda je v tom, že nepotřebujete přikládat a vše se dá ovládat pomocí mobilní aplikace,“ uzavírá Kupka.

Podívejte se táke:

Psali jsme také:

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl