ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Stavba Moderní dům potřebuje moderní komín! Hitem jsou nerezové.

Moderní dům potřebuje moderní komín! Hitem jsou nerezové.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Komín a krb v jednom! Chytré řešení 2v1 je King fire

zrušit

Komín je jednou z nejstarších součástí staveb. Stejně jako jiné části domu prošel bouřlivým vývojem, aby vyhověl požadavkům na moderní bydlení. Dnešní komíny tak už nejsou jen pouhým vertikálním otvorem ve zdivu odvádějícím kouř, ale důmyslným konstrukčním celkem. V dnešní době se jedná o elegantní a čistou technologii.

„Nerezový komín je moderní architektonický prvek, na domě vypadá moc hezky. Navíc je to ideální řešení tam, kde se na komín zapomnělo a je potřeba dodatečné montáže,“ říká Ing. Petr Kepka, odborný poradce ze společnosti Schiedel.

Předností moderních komínových systémů je rychlá výstavba, vysoká požární bezpečnost, dlouhá životnost a univerzálnost. Mnohdy se také jedná o zajímavý architektonický a designový prvek, který je navíc funkční. Keramické komíny v poslední době nahrazují ty nerezové. Základní technický rozdíl je v tom, že keramický komín se staví v prvopočátcích stavby, zatímco nerezový můžete instalovat i na hotovou budovu.

KERASTAR

Kerastar je vysoce kvalitní třívrstvý systém s tenkostěnnou izostatickou keramickou vnitřní vložkou, tepelnou izolací a vnějším nerezovým pláštěm. Vnitřní vložky se vyznačují vysokou odolností vůči teplotním změnám a dalšími vysokými technickými přednostmi. Systém je univerzálně použitelný pro odvod spalin od běžných spotřebičů na všechny druhy paliv. Je použitelný jak v novostavbách, tak i při dodatečné stavbě komínu nebo při rekonstrukci.

PERMETER

Permeter je komín se svislým odkouřením, jehož výhodou je, že šetří místo v domě. Nevýhodou je ovšem to, že pokud dojde na přívalové deště, může se stát, že do komína lehce zateče, nejde ale o nic dramatického,“ říká Kepka.

Tento nerezový třívrstvý komínový systém je vhodný pro všechny druhy paliv a většinu typů spotřebičů, navíc v designovém barevném stylu. Hodí se jako dodatečný, či fasádní komín. Má lehkou konstrukci a není nutné pro něj dělat základy. Jeho montáž je velmi rychlá.

Kamna SIRIUS

„Jedná se o kamna na dřevo se samotným přívodem vzduchu komínem. Kamna jsou tak napřímo propojená s komínem,“ říká Kepka.

Kamna Sirius a komínový systém Permeter Smooth Air tak představují výjimečnou kombinaci, která umožňuje odvod spalin i přívod spalovacího vzduchu ke kamnům přímo komínem. Vše pracuje na základě inovativní technologie moderního a čistého spalování. Tento systém vám v domě vytvoří ekologické a příjemné teplo.

Pokud kamna a komín doma nemáte a chtěli byste mít, nemusíte zoufat. Dodatečná montáž není nic složitého.

„Doporučujeme montáž odbornou firmou, která si vše zaměří a navrhne. Samotná realizace pak trvá 1-2 dny,“ říká Ing. Petr Kepka, odborný poradce ze společnosti Schiedel.

Pokud řešíte provedení a barvu komínu, máte na výběr z několika možností. K mání jsou komíny lesklé, broušené a matné. Nejčastějšími barvami je pak šedá, bílá a černá. Pokud si ale přejete komín v barvě vaší fasády, i to je možné, stačí se jen domluvit s odborníky.

Firma Schiedel se nezaměřuje ale jen na rodinné domky. Zkušenosti mají jak s developerskými projekty, tak s komerčními centry, bankami a nemocnicemi.

„Například pro nemocnice je velmi důležité, aby měla záložní zdroj, pokud vypadne elektřina. Zde pak využíváme především vysokopřetlakové komíny,“ dodává Kepka.

Podívejte se táke:

Psali jsme také:

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl